وصیه ویژه امام خمینی(ره) به دست اندرکاران و رئیس جمهور: مواظب چاپلوسان، منحرفان

متن سفارش امام به شرح ذیل است: رئیس جمهور محترم باید توجه داشته باشند که در پیشگاه مقدس حق- جل و علا- واقع است و آنچه بر او از خطرات قلبى و تمایلات سرّى تا اعمال مُعلن و مخفى مى‏گذرد، در حضور حق است و چیزى را نتوان از او- جل و علا- پنهان کرد، هر چند از خلق خدا پنهان باشد. و باید توجه نمایند که در مقامى هستند که یک جمله او گاهى مؤمنى را ساقط کرده و متعهدى را از بین مى‏برد، و یا غیر صالحى را به مقامى که شایسته آن نیست مى‏رساند؛ گاهى یک سخنرانى او، جمهورى اسلامى و کشور را نور مى‏بخشد و گاهى بعکس.

مقام خطیر است و خطر بزرگ، به خدا باید پناه برد و از او استمداد کرد. همه دست‏اندرکاران- بویژه رئیس جمهور- باید از چاپلوسان دغلباز و زبان بازان حیله‏گر بر حذر باشند و مشاوران خود را از اشخاص سابقه‏دار که تعهدشان قبل از انقلاب مشهود بوده است، انتخاب کنند. بسا که منحرفان و منافقان، خود را با ظاهرى آراسته به تقوا جا بزنند و با دست ما به اسلام و کشور اسلامى صدمه زنند.

شما اى رئیس جمهور محترم و دیگر متصدیان امور کشور! مى‏دانید که قدرتمندان شرق و غرب خصوصاً امریکاى بازیگر، مارهاى زخم برداشته از جمهورى اسلامى هستند که از اول انقلاب به هر حیله ممکن دست زدند؛ از حمله نظامى گرفته تا طرح کودتا، و از ترور شخصیتها تا به آتش کشیدن مزرعه‏ها و مغازه‏ها، و از انفجارات کور در کوچه‏ها و خیابانها تا دزدى و تجاوز... ولى بحمد اللَّه نه تنها هیچ یک از تیرهاى آنان به هدف نرسید، که نتیجه معکوس داد. اکنون از چنین مارهاى زخم‏خورده‏اى نباید غافل بود. چه بسا، با نفوذ عُمال سرسپرده داخلى در ارگانهاى دولتى و مقامات مؤثر، بتدریج قدم به قدم کار خود را انجام دهند و انسان مستقیم را منحرف کنند و متعهدان را وابسته نمایند. غفلت از این امر، فاجعه‏انگیز است و همه مقامات، خصوصاً مقامات بالا چون رؤساى قواى سه‏گانه، بیشتر مورد نظر و هدف هستند، زیرا انحراف آنان- خداى نخواسته- ممکن است انحراف رژیم را در پى داشته باشد.

همه ما و شما باید بدانیم که شیطان خارج و داخل و نفس اماره بتدریج انسان را از خلافهاى کوچک به بزرگ و بزرگتر مى‏کشاند که یکوقت از کفر سر در مى‏آورد. پس خلاف کوچک را بزرگ شمارید و شماریم، و فساد را از سرچشمه جلو گیریم. از خداوند متعال مدد مى‏خواهیم که همه ما را حفظ نماید، خصوصاً از شیطان نفس که مادر "بُت " هاست.

 

صحیفه امام ج 19 صفحه 370

 

/ 0 نظر / 9 بازدید